تبلیغات
شبکه ملی رسانه ها وارتباطات ایران - نگاهی به نهاد های مدنی در آلمان وحضور جوانان آلمانی در این عرصه
   

 وبلاگ من ...

 3 وبلاگ من

 3 ایمیل من

 

وضعیت یا هو

 

[YahooOnline(1z4)]

 

 

لینکستان

 

 3 http://mahmoodspace.blogfa.com

 

 3 hajili.com

 

 3 کمیسیون علمی آموزشی

 

 3 نمایندگی شبکه در خراسان

 

 3 نشریه الکترونیکی موج

 

 3 شبکه مجازی سازمان های غیردولتی ایرانی

 

 3 پرتال فناوری اطلاعات

 

 3 جامعه اطلاعاتی ایران

 

 3 فناوری اطلاعات و ارتباطات

 

لینکدونی

 

آرشیو لینكدونی

 

جستجو

  

جستجو در بلاگ

 

آمار وبلاگ

 

بازدیدهای امروز : [cb:stat_today_view]

بازدید های دیروز : [cb:stat_yesterday_view]

كل مطالب : [cb:stat_total_post]

كل نظرها :

كل بازدید ها : [cb:stat_total_view]

 

.........................................

 

 

  <نگاهی به نهاد های مدنی در آلمان وحضور جوانان آلمانی در این عرصه

 

نگاهی به نهاد های مدنی در آلمان وحضور جوانان آلمانی در این عرصه

حدود یك چهارم  جوانان درآلمان در قریب ٩٠ سازمان فرامنطقه‌ای جوانان و اتحادیه‌های جوانان حضور دارند. بسیاری از اتحادیه‌های جوانان كه به صورت سرتاسری فعالیت می‌كنند، در حلقۀ سراسری جوانان آلمان متحد شده‌اند. این حلقه با ٢١ سازمان عضو، ٥ اتحادیه وابسته و ١٦ حلقه جوانان ایالتی، شبكه‌ای قوی را تشكیل می‌دهد.

از جمله سازمان‌های عضو این شبكه، گروه كار جوانان پروتستان، اتحاد جوانان كاتولیك آلمان، اتحادیه‌های جوانان سندیكاها، اتحادیه‌های جوانان روستاها و حلقۀ پیشاهنگان هستند. بزرگ‌ترین سازمان جوانان آلمان از نظر تعداد اعضا، سازمان ورزشی جوانان است. سازمان‌های جوانان در عرصۀ سیاسی نیز وجود دارند. همۀ احزاب بزرگ دارای سازمان‌های جوانان وابسته به خود هستند و تمام آن‌ها عضو حلقۀ جوانان سیاسی هستند. در كنار آنان به ویژه اتحادیه‌های مذهبی وسندیكاهای جوانان، مدارس عالی مردمی، بنیادها و مؤسسات آموزشی و نهادهای مسئول آموزش سیاسی هستند كه جوانان را در خارج از محیط مدرسه با جامعه و حكومت و سیاست اروپایی و جهانی آشنا می‌سازند.

نهادهای عمومی تلاش می‌كنند برخوردی فعال با هنر و فرهنگ را از همان سال­های اول زندگی امكان‌پذیر سازند. این كه این تلاش چه تأثیر ارزش‌مندی در رشد جوانان دارد، در فعالیت‌های مدارس موسیقی، كلوب‌های فیلم جوانان، تئاترها، گروه‌های رقص، كتابخانه‌ها، مدارس هنر جوانان، گروه‌های كاری ادبی، موزه‌ها و بسیاری نهادهای دیگر قابل مشاهده است. در بسیاری از طرح‌های فرهنگی جوانان موضوعات مهمی مانند محیط زیست و خشونت و بیگانه‌ستیزی به بحث گذاشته می‌شود. جوانان به طور مستقل برای دست یافتن به دیدگاه‌های جدید در روابط اجتماعی در ارتباط با هم‌زیستی مسالمت‌آمیز و دموكراتیك با یك‌دیگر تلاش می‌كنند.

اتحادیۀ ملی آموزش فرهنگی جوانان، از به هم پیوستن ٤ اتحادیۀ سرتاسری تخصصی تشكیل شده است كه سالانه ١٢ میلیون نفر از جوانان در فعالیت‌های آنان شركت می‌جویند. این سازمان‌های تخصصی با ابتكارات و سازمان‌دهی خود در بیش از صد پروژه، مسابقه، كارگاه، همایش، سمینار و جلسه، كار فرهنگی برای كودكان و جوانان را در سطوح بین‌المللی، ملی و محلی همراهی می‌كنند.

یكی از عناصر مهم اقدامات دولتی در مورد جوانان، مقابله با بیگانه‌ستیزی و افراط‌گرایی راست است. دولت فدرال جوانان را برای مشاركت در «اتحاد برای دموكراسی و مدارا، علیه افراط‌گرایی و خشونت» فرا خوانده است. این ابتكار تحقق ارزش‌ها و حمایت‌های یك دولت قانونی و دموكراتیك و بیان فعال آن است. رشد كودكان و جوانان با اقدامات حمایتی از جوانان، كمك‌های اجتماعی و پیش‌نهاد همكاری داوطلبانه پشتیبانی قرار می‌گیرد. به این ترتیب از اول آوریل ٢٠٠٣ مقررات جدید حمایت از جوانان به اجرا  درآمده است. دولت فدرال برای حمایت در برابر خشونت جنسی و استثمار، برنامه‌ای عملی را به تصویب رسانده كه اقدامات بی‌‌شماری برای پیش‌گیری و روشن‌گری، وضعیت حقوقی، پیگرد كیفری بین‌المللی و حمایت از قربانیان در آن پیش‌بینی شده است. دولت فدرال كماكان با توجه خاصی، اقدامات برای بهبود شرایط ادغام جوانان صدمه دیده و كاهش این صدمات، به ویژه در مورد كودكان و جوانانی با پیش زمینۀ مهاجرت و یا متعلق به كانون‌های بحران‌زای اجتماعی را پی‌گیری می‌كند.

ابزار حمایتی كلیدی دولت فدرال برای برنامه‌ریزی و فعالیت در مورد جوانان، برنامۀ ملی كودكان و جوانان دولت فدرال است. از طریق این برنامه و در كنار سازمان‌ها و اتحادیه‌های مركزی امداد كودكان و نوجوانان، به طور مثال طرح‌هایی جهت آموزش جوانان در خارج از محیط مدرسه در عرصه‌های سیاسی، ورزشی، فرهنگی و هم‌چنین تبادلات بین‌المللی جوانان مورد حمایت قرار می‌گیرد. آموزش اجتماعی و برنامه‌ریزی سال اجتماعی داوطلبانه و سال زیست محیطی داوطلبانه را دولت حمایت می‌كند.

دولت فدرال هزینه بیش از ٣٠٠٠ برنامۀ همكاری‌های بین‌المللی جوانان را تأمین می‌كند كه به تفاهم بین ملت‌ها و تقویت قابلیت‌های متقابل فرهنگی مدد می‌رساند. علاوه بر این سالانه حدود ٢٠٠٠٠٠ آلمانی و فرانسوی در برنامه‌هایی كه توسط تشكیلات جوانان آلمانی – فرانسوی حمایت می‌شود و بیش از ١٣٠٠٠٠ جوان آلمانی و لهستانی كه توسط تشكیلات جوانان آلمانی – لهستانی حمایت می‌شود، شركت می‌كنند. سایر همكاری‌های منطقه‌ای را همكاری‌های سیاسی جوانان با اسرائیل و جمهوری چك تشكیل می‌دهند.

 

 

نوشته شده توسط بحرینی در  دوشنبه 16 آبان 1384  و ساعت 09:11 ق.ظ

   ویرایش شده در سه شنبه 17 آبان 1384 ساعت12:11 ب.ظ

 

() نظر

 


  مطالب پیشین ..

 3 حمایت گسترده از کنفرانس بانکداری الکترونیکی [بانکداری الکترونیک]

 3 7 گام اساسی برای موفقیت برنامه‌ها در روابط عمومی

 3 زنان و توسعه ، وبلاگ و قدرت

 3 اولین کارگاه تخصصی "جنبه های الگوریتمی و اقتصادی، سیستم های شبکه ای و اینترنتی

 3 گزارش عملکرد سال ۱۳۸۴ وبلاگ

 3 مدیریت منابع انسانی

 3 کتاب های تازه: ترجمه متون یونسکو درباره جامعه اطلاعاتی

 3 واقعیت هاى ارتباطات غیركلامى

 3 فعالیتهای WSIS درسال 2006 نیز ادامه خواهد یافت

 3 سرزمین هایی با مرزهای شیشه ای (نقدی بر امپریالیسم رسانه ای)

 3 امپریالیسم فرهنگی در اینترنت

 3 وبلاگ رسانه ای كوچك حامل تحول

 3 اینترنت در ایران

 3 فناوری اطلاعـات، رویكردی نوین در اشتغال زایی

 3 روش های نامشروع روابط عمومی در جهان